V oblasti oprav automatických převodovek Nissan Pathfinder jsme dosáhli převratné změny

Od roku 2002 je do vozu Nissan Pathfinder montována 5rychlostní automatická převodovka Jatco RE5R05A. Brzy jsme se začali setkávat se stížnostmi majitelů těchto vozů na velmi slabý přenos kroutícího momentu na nápravy, kdy i při relativně malém stoupání je potřeba při rozjezdu sešlápnout plynový pedál někdy i na polovinu jeho celkového chodu. V některých případech zejména při tažení přívěsu i „plný plyn“ - následně dochází k vážným poruchám automatické převodovky. Toto se majitelům jevilo jako nízký výkon motoru, ale není tomu tak.

Dostatečný výkon motoru se ztrácí v hnacím ústrojí vlivem nedostatečného přítlaku jednotlivých spojek což vede ke ztrátě přenosu kroutícího momentu a následně poškození převodovky která je velmi namáhaná s ohledem na váhu vozu. Využili jsme naše bohaté zkušenosti z úprav automatických převodovek pro tahání přívěsů a přinášíme unikátní řešení tohoto problému.

Jak postupujeme:

 1. Pokud není automatická převodovka poškozená provedeme výměnu oleje speciálním přístrojem kdy je vyměněna celá náplň a vyčištěn hydraulický systém. Při již poškozené převodovce provedeme její opravu včetně hydrodynamického měniče popřípadě její posílení.
 2. Provedeme demontáž, rozložení a vyčistění hydraulického rozvaděče.
 3. Původní ventily a pružinky které ovládají přítlak jednotlivých spojek nahradíme speciálně vyvinutými ke zvýšení hydraulického tlaku v obvodech spojek.
 4. V separační desce která rozděluje horní a spodní díl hydraulického rozvaděče zvětšíme speciálními vrtáky určené otvory a tím zvýšíme průtok oleje do spojek v daném čase.
 5. Sestavíme hydraulický rozvaděč, provedeme kontrolu solenoidů a jejich vyčištění případně výměnu poškozených.
 6. Nainstalujeme nový olejový filtr a namontujeme hydraulický rozvaděč do automatické převodovky. Provádí se přímo na voze není nutná demontáž převodovky.
 7. Naplníme převodovku olejovou náplní, zprovozníme vozidlo a diagnostickým zařízením provedeme smazání adaptačních hodnot. Po té následuje zkušební jízda.

Výsledkem je okamžitá reakce vozu na plynový pedál rychlejší přeřazení mezi R-D pevné a rychlé řazení jednotlivých rychlostních stupňů, rychlé podřazení při potřebě předjetí a ke stabilizaci teploty převodového oleje kdy nedochází ke krátkodobému přehřívaní vlivem zvýšené zátěže.

Tato převodovka je montována rovněž do vozů:

 • Nissan: Navara, Patrol, Frontier…
 • Kia: Sorento…
 • Mitsubithsi: Pajero…
 • Infinity: FX, EX…